Krąg Rodzin

Krąg Rodzin ostatecznie zawiązał się w naszej parafii w 2017 roku i powstał z inicjatywy czterech małżeństw, które zapragnęły poznać zasady Domowego Kościoła i rozpoczęły swoją formację w wyniku rekolekcji ewangelizacyjnych. Obecnie do kręgu należy pięć rodzin, a naszym opiekunem duchowym jest ks. Jacek Pokoński, który wspiera nas z wielką życzliwością. Spotykamy się systematycznie raz w miesiącu na formacji modlitewnej i duchowej.

Z gorliwością staramy się uczyć i wypełniać nasze zobowiązania, aby w naszych małżeństwach i rodzinach królował Jezus Chrystus. Naszym pierwszym moderatorem był ks. Piotr Zaremba, który przekonywał nas, abyśmy nie bali się iść za Chrystusem we wspólnocie Kościoła Domowego. W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00 mamy Mszę św. naszej wspólnoty, na którą przygotowujemy Liturgię Słowa. Z naszej inicjatywy w ostatni piątek miesiąca zapraszamy parafian na wspólny różaniec, a po nim na Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii. W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 modlimy się w intencjach osób uzależnionych, zniewolonych i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Również czynnie uczestniczymy w innych nabożeństwach i uroczystościach kościelnych. Jesteśmy Bogu bardzo wdzięczni za dar Domowego Kościoła, w którym możemy się realizować, jako małżonkowie, rodzice i członkowie Kościoła, a nasze dzieci mogą wzrastać w atmosferze miłości i zrozumienia.