Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis

Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” powstała przy naszej parafii wiosną 1999 roku, przed przybyciem Ojca Świętego Jana Pawła II do Gdańska. Podczas Mszy św. na Hipodromie w Sopocie przy zabezpieczaniu uczestniczyło 22 braci z naszej parafii. Obecnie czynnie uczestniczy w posłudze 10 braci, w okresie sprawozdawczym zmarł nasz brat Marian Hładuniuk. Obecnie funkcję naszego opiekuna sprawuje ks. Jacek Pokoński.

Zgodnie z obowiązującym statutem pełnimy służbę porządkową w czasie uroczystości kościelnych. W uroczystościach parafialnych, dekanalnych i archidiecezjalnych. Uczestniczymy w posłudze przy I Komunii św., Bierzmowaniu, Triduum Paschalnym (czuwanie przy Grobie Pańskim, sztandar i baldachim podczas procesji rezurekcyjnej), Bożym Ciele, święcie św. Krzysztofa (ustawianie pojazdów na terenie przy kościele), odpustach, festynie parafialnym, uroczystości Wszystkich Świętych (ustawienie ołtarza na cmentarzu oraz kwesta na rzecz utrzymania cmentarza). Organizujemy Drogę Krzyżową "Semper Fidelis" brzegiem morza i pomagamy przy parafialnej Drodze Krzyżowej. Dla Caritasu dostarczamy bazie i bukszpan, z których panie wykonują palemki oraz zboża, zioła i kwiaty na bukiety. Pomagamy w rozprowadzaniu palemek i bukietów. Bierzemy czynny udział w pielgrzymce z Bazyliki Mariackiej na Wzgórze św. Wojciecha. Angażujemy się również w konieczne prace na rzecz parafii. W okresie sprawozdawczym wykonaliśmy utwardzenie pod namiot, zakupiliśmy drewno oraz wykonaliśmy i zamontowaliśmy krzyż misyjny przy kościele. 13-go dnia każdego miesiąca po nabożeństwie fatimskim mamy zebranie informacyjne zakończone modlitwą i błogosławieństwem.